יום רביעי, 26 בדצמבר 2012

המדריך לטיסה עם ילדים לניו יורק...לבד

אז לאלו ששאלו, נכון, הבטחתי לכתוב את הפוסט הזה מזמן, אך כנראה שהייתי צריכה קודם כל להתאושש :)

אם הייתי מקבלת דולר אחר עבור כל משפט מופתע שקיבלתי לפני הטיסה הייתי צוברת לא מעט דולרים לביזבוזים...
״את נורמלית?״ ״מה יש לילדים לעשות בניו יורק?״ ״איזו אמיצה!!״ ״ מה?! את טסה עם שניהם לבד?!״ אלו רק דוגמיות ממגוון עשיר מאוד של משפטים ששמעתי לפני הטיסה.

את האמת לא הרגשתי שאני אמיצה וגם לא שאני עושה מעשה כזה מטורף, אבל המשפטים הללו הכניסו בי מעט ספקות לגבי שפיותי...

אז לפני הטיסה אספתי לי את כל המסקנות שהיו לי מטיסות קודמות עם הגדול ועוד כמה עצות מאוד מועילות מחברים שחלקן אף שינו לי את הטיסה.

הרי לכם המסקנות:

התארגנות- בתור אמא לשניים אני יודעת כי כל יציאה לסופר איתם כוללת התארגנות של שעה מראש לפחות, כך שהתארגנות לפני טיסה בהחלט מחייבת אירגון של שבוע מראש.
מי שזוכר מהפוסט הקודם, לפני הטיסה הייתי לבד עם הילדים 10 ימים כך שהיה מאוד חשוב להכין את המזוודות עם כ-ל הבית בערך בתוכן מראש, לכל מקרה שאצטרך לצאת למסע עם שני הזעטוטים להשלמת חפצים.

העצה הראשונה שלי היא לגבי הנסיעה לשדה, תעשו לכם טובה והשתדלו להמנע מלהגיע לשדה עם תחבורה ציבורית כאשר אתם עם שני ילדים ובעיקר אם אתם לבד. המסע שלי התחיל במונית לתחנת הרכבת והמשיך ברכבת מחיפה לשדה התעופה וכל זה עם תיק גב, שני ילדים,עגלה, סלקל ומזוודה ששקלה כמו גופה בגיל העמידה. לא מומלץ....לא לגוף ולא לנפש

השדה- תכינו מראש תיקיה קטנה עם כל המסמכים, כרטיסי טיסה ודרכונים, כשאת נמצאת עם שני ילדים בשדה התעופה עם מיליון איש בשעה 24:00 בלילה מתבקש שמשהו ילך לאיבוד, אז סדר הוא חשוב ביותר.

זמן הגעה לשדה- רצוי מראש, כי עם ילדים הכל איטי יותר, אבל לא יותר מידי מראש כי לא קל לשעשע ילדים עייפים בשדה. אם יש לכם אפשרות להכנס לאחד מטרקליני השדה, תעשו זאת, הילדים יוכלו לנוח ולנשנש..קחו בחשבון שאולי תתקלו בכמה סנובים שיעשו פרצופים חמוצים שאתם מכניסים ילדים לטרקלין...כן כן גם זה קרה לי...אם הייתי נכנסת עם שני החתולים שלי לא הייתי מקבלת כאלה פרצופים ויש לציין כי התינוק ישן והגדול היה כלכך עייף שבקושי זז מהספה.

טיסת לילה- ורק טיסת לילה...זה הסיכוי היחיד שלכם שהילדים ישנו וכמה שיותר, התמזל מזלי ובטיסה שלנו היו הרבה אנשים עייפים ורוב האנשים סביבנו ישנו וכך גם הילדים, הם ישנו 7 שעות מתוך 12 שעות טיסה, מה שהשאיר לי לשרוד עוד 5 שעות.

עריסה- מאוד נוח כשיש תינוק ובעיקר עם יש לכם עוד פעוט איתכם, מזמינים מקום עם עריסה מסוכן הנסיעות, מה שמבטיח לכם מקום בו התינוק יכול לישון, ידיים פנויות להשתלט על הפעוט שמאבד סבלנות ומקום לרגליים ולכל הציוד שהעליתם למטוס (ויש הרבה).

מ-נ-ש-א- חובה ומציל שפיות כשיש תינוק. משתמשים בו כדי להרגיע/להרדים/להסתובב במעברים ולתת לדם לזרום ברגליים/מאפשר לכם להתעסק עם הפעוט/ עוזר מאוד בירידה מהמטוס והעליה אליו.

עגלה- לקחת אותה עד העליה למטוס ולא לתת אותה עם המזוודות, מה שעוזר להתנייד בשדה עד לטיסה. אם רוצים שהעגלה לא תתלכלך, להביא נילונים גדולים ונייר דבק (כמו זה שהיה לכולם בזמן מלחמת המפרץ) ולארוז את העגלה לפני העליה למטוס.

עזרה- לא להתבייש לבקש, אני בתמימותי הייתי בטוחה שאין אחד שלא יעזור לי כאשר הוא יראה אמא צעירה עם שני זעטוטים לבד, אז...זהו שלא! טיסה מלאה עד אפס מקום ולא היה אחד שעזר לי בשדה..כן כן אמיתי לגמרי...גם כשהייתי עם עידן על המנשא ומיכאל לידי בוכה ואני נאבקת עם העגלה שהחליטה בשעת לילה מאוחרת להיות עקשנית ולא להסגר.

לפני הטיסה אמרו לי לא לדאוג שאני בטוח לא יעמוד באף תור כי יתנו לי לעבור...וואלה?! אז זהו שלא... הנשמות הטובות רצו מהר ככל האפשר על מנת להגיע לביטחון/בדיקת דרכונים ראשונים ואני ממש לא עניינתי את אף אחד ולכן מצאתי את עצמי בסופו של כל תור...
במטוס לשמחתי היו שתי דיילות שנדלקו על הקטנטנים וכאשר הייתי צריכה לקחת את האחד לשירותים  הן שמרו על השני.

בקיצור אל תסמכו על הנשמות הטובות אלא בקשו עזרה.

משחקים- אי פד הוא בהחלט הדבר הכי טוב על מנת לשעשע את הפעוט שצריך לשבת לילה שלם על הטוסיק, תורידו תכנים כגון משחקים, סרטים, שירים, כל דבר שהילד אוהב ויעזור לו לשבת. משחקים נוספים כגון צבעים, קלפים, בובה אהובה. להשתדל לא להביא צעצועים שמרעישים, הנוסעים הישנים מאוד לא יהיו סבלניים גם אם הילד ממש מתוקי.

אוכל- להביא נשנושים מהבית ולהשתדל לא משהו ממריץ כמו שוקולד (אתם ממש לא רוצים לנסות להשתלט על ילד עם עודף מרץ...).
להזמין מנת ילדים בטיסה, אני לא הזמנתי אבל היתה להם מנה מיותרת והדיילת הנחמדה נתנה למיכאל. אני חייבת לומר שהם שיחקו אותה, שאפו שגב!

מזוודות- להביא כמה שפחות, גם יהיה פחות לסחוב וגם יהיה לכם המון מקום לשופינג :)

לטוס אל על- לא, אין לי מניות באלעל...אבל מניסיון יש לכם הרבה יותר סיכוי לקבל עזרה מהדיילות כאשר הן מחברת תעופה ישראלית.

סבלנות- והרבה...אם הילדים מספיק גדולים תכינו אותם בשיחה צפופה לטיסה הקרבה ותלהיבו אותם לגבי החוויה המרגשת שצפויה להם, זה מאוד עוזר על מנת לקבל שיתוף פעולה מצד הילדים.

דוגמה אישית- הילדים הם המראה שלנו, קחו את זה כחוויה וגם הילדים יקחו את זה כחוויה ויהנו מזה. תהיו לחוצים ועצבניים גם הילדים שלכם יהיו.

ולסיום (החלק הכי כייפי בבלוג)- ששת התמונות היחידות שהצלחתי לצלם מהנייד כמזכרת מהמסע :) תודו, שאפו לי שהצלחתי להוציא את הנייד ולצלם....

ברכבת בדרך לשדה...פורטרט עצמיבשדה התעופה...האי פד מציל הנפשות בישראל :)


עידן מתחבר עם הדיילות החמודות...תאמינו לי לילד יש טעם :)


מיכאל נהנה ממנת הילדים שלו...ועושה חיוך מזוייף למצלמה כדי שאמא תתן לו כבר לאכול :)
תגובה 1:

מלונות באילת הכל כלול אמר/ה...

טיול בחו"ל עם הנכדים שלי, עבורי הכיף האולטימטיבי ! הם כל כך נהנים מכל דבר חדש ... פשוט אושר !